blog o książkach
RSS
piątek, 14 marca 2014
Jennifer Estep "Ukąszenie Pająka"

Ukąszenie Pająka to kolejne urban fantasy i kolejna pierwsza część cyklu. Nie wiem, czy doczekam kolejnych, bo tylu kolejnych nie doczekałam. Kiedyś miałam zeszycik z oczekiwanymi kontynuacjami, ale za wiele nerwów kosztuje szukanie kolejnych części:(

Ukąszenie... skusiło mnie fabułą, książka ma ciekawą akcję, dobrze wymyśloną, ale z realizacją już nie wyszło. Ogólnie brakuje mi tu napięcia, jakiegokolwiek… Wszystko niby opisane, ale nie ma emocji, czytałam i nie czułam tego. Nie wiem, czy to wina tłumaczenia? Chyba raczej autora. Pomysł na fabułę ciekawy, wątki z potencjałem a opisane drewniano. Szkoda wielka, oczywiście tragedii nie ma, książka całkiem całkiem, po prostu może za bardzo wymagająca jestem. Pewne zwroty akcji można wydedukować już na początku książki. Zgadłam kto stoi za zabiciem rodziny Gin Blanco a o tym dopiero w następnym tomie. Zaczynając czytać byłam ustosunkowana raczej sceptycznie, nie lubię robienia bohaterów ze złych bohaterów. Opisywanie losów płatnego zabójcy wydało mi się niepedagogiczne ;P Jednak próba wybielenia sumienia Gin, poprzez udowadnianie, że zabijała ona tylko złych ludzi, wydało mi się jeszcze gorsze.

 Gin Blanco jest płatną zabójczynią o pseudonimie Pająk. Jest też żywiołkiem, włada mocami kamienia i lodu, jednak w swoim fachu nie używa magii, woli zawierzyć ostrym nożom. Ostatnie zlecenie Gin okazuje się pułapką, ktoś chce zabić Pająka i uczynić z niej kozła ofiarnego. Tajemniczy zleceniodawca torturuje i zabija też pośrednika Gin, który jest dla niej jak ojciec. Kobieta poprzysięga zemstę, nawet za cenę współpracy z seksownym policjantem. A policjant ten wcale nie jest skory do współpracy – Gin zabiła mu kiedyś partnera. Czy Gin dokona krwawej zemsty, czy równie okrutnie i bestialsko zabije wroga? Zdradzę tylko, że okrucieństwa i bestialstwa nie będzie, nie nakręcajcie się:)

22:31, polonisty
Link Komentarze (1) »
Tagi
stat4u