blog o książkach
Blog > Komentarze do wpisu
Tuchorski Andrzej "Rezydent wieży"

         Opowiem wam o magii opowieści. Niewiele osób w nią wierzy. Magia opowieści to specyficzny rodzaj czarów, który wpływa na odpowiedniego człowieka i czyni z niego bohatera. Sprawia, że nie imają się go prozaiczne trudy życia (np. rozwolnienie spowodowane spożyciem niedopieczonego mięsa), splata jego los z odpowiednimi kompanami, chroni przed przeciwnościami, pomaga odnajdywać skarby, pokonywać potwory, ratować świat i żyć długo i szczęśliwie… Jednak osoby bliskie bohaterowi często giną – tak to bywa w opowieściach.

        Tego ostatnio mi brakowało! Porządnej, staroświeckiej powieści fantasy. Takiej klasycznej z magami, smokami, elfami itp. Rezydent wieży jest dodatkowo dobrze napisany, wiec czytanie to sama przyjemność. Kolejnym plusem jest pełna humoru narracja. Główny bohater jest ciekawą postacią i nawet nie ruszając się ze swojej wieży przeżywa ciekawe przygody. O bohaterskich czynach woli sobie poczytać siedząc wygodnie przy kominku, dalekie wyprawy łowców przygód nie są dla niego… zresztą mag słabo jeździ konno. Klavres woli poczekać aż przygody same zapukają do drzwi jego wieży:)

         Każdy bohater czegoś szuka, dąży do jakiegoś celu. Wielu z nich po drodze odwiedza wieżę Irrum i rezydującego tam maga Klavresa. Mag nie lubi podróży, jazdy konnej i niewygód, lubi w domowym zaciszu delektować się dobrą książką. A jednak zawsze z ciekawością wita nowych gości – bohaterów poszukujących rozwiązań i magicznej pomocy. Dzięki takiej, niby nic nie znaczącej pomocy imię Klavresa znalazło miejsce w pieśniach i legendach o wielkich bohaterach.

Polecam, choć druga część już słabsza.

środa, 11 czerwca 2014, polonisty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Pogoda, 196.196.150.*
2018/07/14 17:24:23
Sat24, Sat 24
Pogoda, Prognoza pogody
US National Forecast
Weather Forecast
Wetter, Wettervorhersage, Wetterbericht
Meteo, Previsioni Meteo Italia
Météo France
United Kingdom Weather
Clima de Espana
Väder
Australia Weather
Canada Weather
Vr
Vejr
Clima


Clima
Wetter
Weer
New Zealand Weather
Ireland Weather

Test prędkości internetu
Speedtest, Speed Test
DSL Geschwindigkeit testen
Test di velocit Internet
Test de velocidad
Test de vitesse Internet
stat4u