blog o książkach
Blog > Komentarze do wpisu
Jennifer Estep "Ukąszenie Pająka"

Ukąszenie Pająka to kolejne urban fantasy i kolejna pierwsza część cyklu. Nie wiem, czy doczekam kolejnych, bo tylu kolejnych nie doczekałam. Kiedyś miałam zeszycik z oczekiwanymi kontynuacjami, ale za wiele nerwów kosztuje szukanie kolejnych części:(

Ukąszenie... skusiło mnie fabułą, książka ma ciekawą akcję, dobrze wymyśloną, ale z realizacją już nie wyszło. Ogólnie brakuje mi tu napięcia, jakiegokolwiek… Wszystko niby opisane, ale nie ma emocji, czytałam i nie czułam tego. Nie wiem, czy to wina tłumaczenia? Chyba raczej autora. Pomysł na fabułę ciekawy, wątki z potencjałem a opisane drewniano. Szkoda wielka, oczywiście tragedii nie ma, książka całkiem całkiem, po prostu może za bardzo wymagająca jestem. Pewne zwroty akcji można wydedukować już na początku książki. Zgadłam kto stoi za zabiciem rodziny Gin Blanco a o tym dopiero w następnym tomie. Zaczynając czytać byłam ustosunkowana raczej sceptycznie, nie lubię robienia bohaterów ze złych bohaterów. Opisywanie losów płatnego zabójcy wydało mi się niepedagogiczne ;P Jednak próba wybielenia sumienia Gin, poprzez udowadnianie, że zabijała ona tylko złych ludzi, wydało mi się jeszcze gorsze.

 Gin Blanco jest płatną zabójczynią o pseudonimie Pająk. Jest też żywiołkiem, włada mocami kamienia i lodu, jednak w swoim fachu nie używa magii, woli zawierzyć ostrym nożom. Ostatnie zlecenie Gin okazuje się pułapką, ktoś chce zabić Pająka i uczynić z niej kozła ofiarnego. Tajemniczy zleceniodawca torturuje i zabija też pośrednika Gin, który jest dla niej jak ojciec. Kobieta poprzysięga zemstę, nawet za cenę współpracy z seksownym policjantem. A policjant ten wcale nie jest skory do współpracy – Gin zabiła mu kiedyś partnera. Czy Gin dokona krwawej zemsty, czy równie okrutnie i bestialsko zabije wroga? Zdradzę tylko, że okrucieństwa i bestialstwa nie będzie, nie nakręcajcie się:)

piątek, 14 marca 2014, polonisty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Pogoda, 196.196.150.*
2018/07/14 17:24:58
Sat24, Sat 24
Pogoda, Prognoza pogody
US National Forecast
Weather Forecast
Wetter, Wettervorhersage, Wetterbericht
Meteo, Previsioni Meteo Italia
Météo France
United Kingdom Weather
Clima de Espana
Väder
Australia Weather
Canada Weather
Vr
Vejr
Clima


Clima
Wetter
Weer
New Zealand Weather
Ireland Weather

Test prędkości internetu
Speedtest, Speed Test
DSL Geschwindigkeit testen
Test di velocit Internet
Test de velocidad
Test de vitesse Internet
stat4u