blog o książkach
Blog > Komentarze do wpisu
Joanna Chmielewska "Wszelki wypadek"

Przeglądałam ostatnio książki Joanny Chmielewskiej, szukając pewnych danych i stwierdziłam, że Wszelki wypadek czytałam tylko raz, a to mało:) Miałam ochotę przypomnieć sobie, którąś część przygód Tereski i Okrętki, ale Janeczka i Pawełek też są fajni.

Wszelki wypadek to czwarta część przygód rodzeństwa - Janeczki i Pawełka Chabrowiczów i ich genialnego psa Chabra. Oczywiście głównym bohaterem jest tu Chaber, nieludzko mądry pies, mądrzejszy od większości ludzi, z fenomenalnym węchem, nastawionym na wyczuwanie ludzkich emocji. Chaber wielokrotnie udowadniał swój geniusz ratując swoim właścicielom skórę i życie. Cała rodzina ślepo wierzy psu, mogą nie ufać obcym, policji, nawet sobie nawzajem, ale w psa nie zwątpią nigdy! Dzieciaki określane są jako przedsiębiorcze, to mistrzowie dyplomacji i niedomówień. Tak potrafią odkręcić kota ogonem, ze nikt już nie wie, czy mówią prawdę, czy tylko pół prawdy – Janeczka i Pawełek nie kłamią. Pies też nie kłamie.

    Janeczka i Pawełek znów trafiają na trop przestępstwa. Dziewczynka staje się świadkiem kradzieży samochodu. Rodzeństwo zdegustowane biernością i nieudolnością policji, postanawia rozpocząć własne działania „dywersyjne”. Tym bardziej, że ich matka Krystyna kupiła właśnie prawie nowy samochód, dokładnie taki, na jakie polują złodzieje. Rodzeństwo uzbraja się w ostre, zmyślnie pochowane szpikulce i wkracza do akcji. Zajmujący się sprawą policjant jest przerażony wiedzą i sprytem dzieciaków. Wraz z rozwojem sytuacji pojawiają się nowi sprzymierzeńcy. Kim jest tajemniczy starszy pan, pojawiający się na miejscach kradzieży? Dlaczego udaje, że jest w domu, kiedy go nie ma? I dlaczego tak tajemniczo się skrada i kluczy po mieście? Czy Janeczce i Pawełkowi uda się uchronić nowy samochód rodziny i czy ta rodzina nie ograniczy w końcu wolności dzieciakom, które coraz bardziej ocierają się o niebezpieczeństwo? Na szczęście Chaber czuwa, a to naprawdę mądry pies.

Polecam.

niedziela, 24 marca 2013, polonisty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
prosperiusz
2013/03/24 19:07:04
Chyba w końcu sięgnę po Chmielewską, wstyd przyznać do tej pory mało jej książek przeczytałem :-)
-
krainaczytania
2013/03/24 19:16:29
U mnie Chmielewska będzie w tym tygodniu, ale już Ci powiem, że wybrałam złą lekturę na początek. Po pierwsze dla młodzieży, a po drugie bez humoru :-( Ty piszesz o czwartej części przygód Janeczki i Pawełka, a ja przeczytałam pierwszą część - "Nawiedzony dom". I mnie nie porwało :-(
-
polonisty
2013/03/24 23:22:40
prosperiusz
ale coś czytałeś? to już coś:)

krainaczytania
ja tam lubię Nawiedzony dom, ale fakt, ta seria pozbawiona jest słynnego humoru Chmielewskiej:) już tyle razy radziłam Ci od czego zacząć, że się nie będę powtarzać, ale próbuj dalej!
-
avo_lusion
2013/03/25 06:58:59
hehe, no widzę, że to kolejna kapitalna powieść Chmielewskiej:) A psa już polubiłam! :)))
-
krainaczytania
2013/03/25 08:28:45
Wiem, radziłaś, ale wzięłam na chybił trafił, byle tylko coś Chmielewskiej przeczytać. I jak zwykle wybór był niezbyt dobry. Ale będę próbować dalej ;-)
-
polonisty
2013/03/25 16:19:36
avo_lusion
ja się zastanawiam, czy takie mądre psy istnieją? on jest nienormalnie mądry!

krainaczytania
ale wiem jak ciężko jest, kiedy wszyscy chwalą jakąś książkę a tu okazuje się, że nam się nie podoba...
-
felicja79
2013/03/25 18:38:46
Oczywiście czytałam :-). Ale chyba tylko raz. Te afery samochodowe, podobnie jak znaczkowe i wyścigowe trochę mniej mi się u Chmielewskiej podobają.
-
polonisty
2013/03/26 23:07:34
felicja79
te wcześniejsze są najlepsze ale po co się powtarzać:)
-
Gość: Pogoda, *.motaiguftseeuqae.eu
2018/07/14 17:40:53
Sat24, Sat 24
Pogoda, Prognoza pogody
US National Forecast
Weather Forecast
Wetter, Wettervorhersage, Wetterbericht
Meteo, Previsioni Meteo Italia
Météo France
United Kingdom Weather
Clima de Espana
Väder
Australia Weather
Canada Weather
Vr
Vejr
Clima


Clima
Wetter
Weer
New Zealand Weather
Ireland Weather

Test prędkości internetu
Speedtest, Speed Test
DSL Geschwindigkeit testen
Test di velocit Internet
Test de velocidad
Test de vitesse Internet
stat4u