blog o książkach
Blog > Komentarze do wpisu
Jeaniene Frost "Pierwsza kropla szkarłatu"

Znów demony… Mam pecha :(

Jeaniene Frost jest autorką cyklu Nocna łowczyni, którego trzy części przeczytałam jakiś czas temu. Pierwsza kropla szkarłatu (First Drop of Crimson) to początek nowego cyklu – Świat nocnych łowców (tłum. nieoficjalne). Bohaterką tego pierwszego cyklu, jest Cat – pół człowiek, pół wampir, która poluje i zabija inne wampiry. Cat, w walce, szkolił wampir Bones, w którym kobieta się zakochała i który został później jej mężem. W świecie pani Frost wampiry nie boją się słońca, ani srebra, no chyba, że wbije się im srebrny nóż w serce i przekręci… umieją latać, czytać w myślach, hipnotyzować. Występują tu też inne nadprzyrodzone stwory, jak duchy czy ghule (coś jakby zombie).

    Bohaterką Pierwszej kropli szkarłatu jest Denise, przyjaciółka Cat, w pełni człowiek. Denise nie chce mieć do czynienia ze światem nieumarłych i nadprzyrodzonych, od momentu kiedy jej mąż zginął w wyniku wojny między wampirami. Niestety, świat ten wdziera się, mało że do jej życia, to także włazi pod skórę – dosłownie. Demon naznacza Denise i grozi, że zabije wszystkich jej krewnych, jeśli ona nie odnajdzie i nie przyprowadzi do niego Nathaniela, człowieka, który przed laty zawarł z nim pakt i nie wywiązał się z umów. Nathaniel jest dalekim krewnym Denise i ukrywa się wśród wampirów. Denise nie może odnaleźć Cat ani Bonsa, którzy pomogliby jej w poszukiwaniach, dzwoni więc do ich przyjaciela, wampira Spade’a. Spade postanawia pomóc Denise. Dziewczyna, udając kochankę-przekąskę wampira, poszukuje krewnego wśród wampirów z różnych klanów. Sytuacja staje się groźna, gdy okazuje się, że znaki demona sprawiają, iż krew Denise zmienia się w groźny dla krwiopijców narkotyk. Bohaterowie zaczynają zdawać sobie sprawę, że Denise jest cennym, seksownie opakowanym źródłem halucynogennej substancji, na którym niegodziwe jednostki mogłyby nieźle zarobić. Dla Spade’a, który zakochuje się w dziewczynie, niepokojący jest także fakt, że Denise jest tylko delikatnym człowiekiem, który za kilkadziesiąt lat umrze. Wampir zaczyna się zastanawiać jak zmienić w nieumarłą ukochaną kobietę, która nienawidzi istot takich jak on sam…

    Nie ma wilkołaka, za to są duchy… Denise potrafi zmienić się m.in. w kota, ale to nie to samo co prawdziwy wilczek :(

    Jeaniene Frost naprawdę dobrze pisze. Na mojej liście wampirzej literatury, te książki są naprawdę wysoko.

Polecam

czwartek, 01 marca 2012, polonisty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
felicja79
2012/03/01 20:56:16
O, nie słyszałam o tych książkach :-). Na razie mam przesyt wampirzej literatury, ale kto wie, może kiedyś wrócę do niej :-).
-
2012/03/01 22:32:22
ja też nie pogardziłabym prawdziwym fantasy... ale jak się nie ma co się lubi:(
-
avo_lusion
2012/03/01 23:30:16
Hmmm. Polonisty, a czytałaś może Gildię magów? To całkiem niezła fantastyka. Choć wilkołaków tam nie ma:/ Zawsze możesz wrócić do HP i więzień Azkabanu, hehe.
-
2012/03/02 00:43:50
trudi canavan. słyszałam ale nie czytałam. mocno reklamowane i boję się, że za bardzo :( ale kiedyś pewnie się skuszę:)
-
2012/03/02 10:13:06
O, rany! Polonisty, domyślasz, co będę teraz czytała? :)
-
2012/03/02 16:07:56
trzy tomy Nocnej Łowczyni? polecam he he dobre wampirze powieści. wydaje mi się, że i czwarty powinien być, muszę zapolować i ja :)
-
krainaczytania
2012/03/02 17:43:09
Bardzo ładna okładka, natomiast zawartość zdecydowanie nie dla mnie :-)
-
2012/03/02 21:14:10
a ja miałam napisać, że mam nadzieję, że polska okładka będzie lepsza... wzrok tego mężczyzny taki... odpychający... :)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/02/20 19:48:33
Trudi Canavan to trochę inna bajka. Śmiało poleciłabym ją swej nastoletniej córce. Jest wykreowany fantastyczny ,mroczny świat z magią i ciekawymi bohaterami. Frost to trochę akcji bardzo dużo erotyki i jeszcze więcej krwi. Zdecydowanie 18+Ale jak wciąga!
-
polonisty
2013/02/21 20:03:53
oj tak, to książka dla dorosłych, ale akcja bardzo wciąga. ja lubię tę serię z Cat:)
-
Gość: Louise, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/11/30 22:53:48
Kocham całą serię tej autorki. Cięty język Cat, Bones, reszta ekipy - wszystko powala! Nocna Łowczyni posiada w sobie wszystko to, co lubię! Czekam na tłumaczenie (nieoficjalne, bo na oficjalne nie ma raczej co liczyć) kolejnych części. A teraz udaję się na stronę autorki by zakupić bluzę z napisem "Bones' chew toy" :)
-
Gość: Kasia, *.play-internet.pl
2015/09/30 15:52:27
UWIELBIAM, UWIELBIAM książki Jeaniene, od wczoraj wałkowałam "Pierwszy dotyk ognia'' i jeszcze bardziej pokochałam Vlada, chyba będę musiała się zabrać za angielskie, bo Frost ma tyle wspaniałych książek tylko nie po polsku :(

Zapraszam do siebie: kasi-recenzje-ksiazek.blogspot.com/2015/09/pierwszy-dotyk-ognia-jeaniene-frost.html
stat4u